Design it: керамічна плитка в інтер’єрі

Тиша, «занедбаність» старих приміщень і сучасна тяга до незвіданих підземним світів. Лофт – чарівний, дещо потертий і просякнутий таємницями минулого…

Для втілення в життя цієї урбаністичної течії складно обійтися без матеріалів із зістареною поверхнею. І коли питання торкається стін, довго обирати не приходиться. Цегляна кладка – ідеальний варіант для суперечливого образу. Часто для її ефектної імітації в інтер’єрі використовують керамічну плитку. А ще краще коли вона ручного формування, тоді від справжньої кладки просто не відрізнити.

Характеристика даного матеріалу дозволяє використовувати його без особливих зусиль при обробці поверхонь складної або нестандартної форми, декорувати дверні або віконні прорізи, арки, ніші і склепіння, прикрашати архітектурні елементи (колони, портики) або просто робити акценти (на стіні, навколо каміна).

101

Щоб надати приміщенню підкреслено індустріального характеру, фактура стін «цегляна кладка» повинна виглядати так, немов вона існувала тут дуже давно. Словом, плитку слід обирати з ефектом «під старовину», – неоднорідного кольору, з ямками і тріщинами. Найкраще підійде STOLZ WDF від ТМ «FaBrick». І не варто особливо не турбуватися через те, що розчин для швів лягає нерівномірно при укладанні, а в деяких місцях взагалі накопичився згустками. У цьому як раз і полягає вся принадність індустріального стилю.

Важливою перевагою керамічної плитки ручного формування є її здатність адаптуватися до вже сформованого образу приміщення і матеріалів, використаних для його облаштування. Тому, в кімнаті, де розміщені дерев’яні меблі і така ж підлога, ковані декоративні елементи або ліпнина, текстиль з бавовни чи оксамиту, – можна сміливо застосувати плитку в якості оформлення частиyи, або усієї поверхні однієї зі стін.

102

До слова, стіна, облицьована керамічною плиткою – це те, що потрібно, щоб на її тлі більш ефектно виступили різні предмети і об’єкти з яскраво вираженою фактурою.

Прекрасно і, водночас, неймовірно стильно виглядатимуть дзеркала простої геометричної форми в рамах або без них, оригінальні дизайнерські торшери, настільні лампи або бра, сучасний живопис в техніці об’ємного акрилу.

У приміщенні, де постійно підвищена вологість від приготування страв на плиті, керамічну плитку слід використовувати не тільки як спосіб оформлення поверхонь, але і як просто практичний матеріал. Приміром, кухонний фартух, облицьований таким чином, легко мити. А завдяки особливій технології створення, він не боїться перепадів температур, і з плином часу не деформується, зберігаючи вишуканий зовнішній вигляд.

Житло – не лише квадратні метри. Це затишне поєднання комфорту, естетики рішень, кольору і фактур. Експериментуйте, створюйте і шукайте натхнення у  «FaBrick»!